تبلیغات
بانک مقالات علمی و آموزشی و هک - دلایل پاک شدن آفلاین‌ها در یاهو مسنجر

دوشنبه 1 مهر 1387 نوشته شده توسط حامد

یکی از مهمترین دغدغه هایی که کاربران یاهو مسنجر با آن مواجه هستند از بین رفتن آفلاین هایی است که دوستان برای آنها ارسال میکنند. به اصطلاح گاهی آفلاین‌های یاهو مسنجر می‌پرد. این موضوع دلایل مختلفی دارد. در این ترفند قصد داریم به بررسی دلایل مختلف این پیش آمد بپردازیم و راه حل ساده مشاهده مجدد آفلاین‌ها را به شما معرفی کنیم.

اما دلایلی که باعث می‌شوند آفلاین‌های ما از بین بروند:


پائین بودن سرعت وصل شدن به سرور یاهو

از آنجایی که بیشتر کاربران اینترنتی در ایران از سرویس اینترنتی تلفنی یا DIALUP استفاده می کنند، از سرعت پائینی برخوردارند. و هنگام وصل شدن به سرور یاهو مسنجر، به دلیل این که ارسال بسته های اینترنتی (PACKETS) به سرور یاهو بیش از حد معمول طول می کشد، لذا تصور یاهو بر این می شود که شما قطع شده اید و باید دوباره وصل شوید. در حالی که نصف عملیات LOGIN شدن را انجام داده اید. در این حالت، به دلیل این که یک ارتباط (ولو ناموفق) با یاهو برقرار شده است، یاهو با احتساب این که شما به سرور وصل شده اید، آفلاین ها را برای شما ارسال می کند. و از محل نگهداری آن پاک می شود. و چون شما در برقراری تماس با یاهو ناموفق بوده اید، لذا دوباره وصل می شوید. که این عمل باعث می شود آفلاین های شما از بین برود. زیرا طبق تصور یاهو، دیگر آفلاینی وجود ندارد که برای شما ارسال شود. البته در نسخه های 5 و به قبل یاهو مسنجر، هیچ وقت آفلاین‌ها پاک نمی شدند و خود شما باید آنها را پاک می کردید.


بد شانسی در ارتباط اینترنت

چنانچه وقتی مسنجر شما در حال بالا آمدن باشد و به طور تصادفی اینترنت شما قطع (DISCONNECT) شود، متاسفانه پنجره آفلاین های شما خود به خود بسته می شود. البته چنانچه از پشت LAN به یاهو وصل شده باشید، کمی طول می کشد تا قطع بودن شما به برنامه یاهو مسنجر ثابت شود.

زیاد بودن بیش از حد آفلاین ها

کسانی که افراد زیادی آنها را ADD کرده اند و مرتبا SEND TO ALL از افراد مختلف دریافت می‌کنند، معمولا در دریافت آفلاین ها مشکل دارند. چون یاهو از یک حدی بیشتر آفلاین ها را نگهداری نمی کند و چنانچه به بیش از حد مورد نظر برسد، تنها تعداد خاصی از آخرین آفلاین ها به نمایش در می آیند و بقیه دور ریخته می شوند.


دیر به دیر LOGIN کردن به یاهو مسنجر

چنانچه شما یک مدت طولانی از یاهو مسنجر استفاده نکنید آفلاین های شما می‌پرد.


مشاهده مجدد آفلاین‌ها

اما چه کنیم که آفلاین‌های خودمان را مجدد مشاهده کنیم؟ بدین منظور باید قسمت MESSAGE ARCHIVE یاهو مسنجر را فعال کنیم.

بدین منظور از منوی MESSENGER به PREFERENCES بروید. حالا به قسمت ARCHIVE رفته و تیک گزینه YES SAVE ALL OF MY MESSAGES را بزنید. اکنون OK کرده و خارج شوید.

پس از این کار تمامی آفلاین‌هایی که برای شما ارسال می‌گردد و در داخل MESSAGE ARCHIVE ذخیره می‌شود. برای مشاهده این قسمت از منوی CONTACTS به MESSAGE ARCHIVE بروید.

دقت کنید آفلاین‌هایی که برایتان ارسال میشود ولی هرگز به دست شما نمی‌رسند طبعأ در این قسمت هم ذخیره نمی‌شوند.

منبع : TARFANDESTAN.COMبازدیدها [] - نظرات []
< class=downr>

آدرس ما:
صفحه اصلی طراحی لینكدونی ارتباط با ما